Ulegliście świątecznym pokusom i macie wyrzuty sumienia? Nie wy jedyni! 🙂 Jednak wraz z nowym rokiem przyszedł czas, aby wrócić do formy! Gotowi? Przygotowałam dla Was 4 proste kroki, które pomogą Wam odzyskać formę i dobry nastrój w nowym roku. Dziś już trzeci #KrokZdrowia, czyli włączenie aktywności fizycznej.

Udostępnij dalej. Niech wszyscy wiedzą, że zdrowie jest w zasięgu ręki 😉

KROK TRZECI: Idziemy na spacer!

Podobały Wam się dwa poprzednie kroki? Jeśli przeszliście je bez problemu jesteście gotowi na krok numer 3!

Aby w pełni wrócić do formy do naszego codziennego grafiku musimy włączyć aktywność fizyczną. Na początek nie musimy stawiać sobie zbyt wysoko poprzeczki. Nie musimy od razu ruszać na aerobik czy inne intensywne ćwiczenia na miarę Mistrza Olimpijskiego. Zacznijmy stopniowo. Mogą to być spacery. Warto skorzystać z uroków pory roku i wybrać się na łyżwy lub narty. Niezależnie od tego jaką formę aktywności wybierzecie – najważniejsze, aby aktywność fizyczna była regularna.

ĆWICZENIE NA DZIŚ:

Korzystamy z uroków weekendu, zakładamy ciepłą czapkę, rękawiczki i ruszamy w drogę. Pogoda za oknem sprzyja 🙂 Wybierzmy się na 30-minutowy szybki marsz. Jeśli chcesz skoczyć od razu level wyżej polecam ćwiczenia w domowym zaciszu. Ja ostatnio uskuteczniam Karate Kardio Ani Lewandowskiej i przyznam, że daje niezły wycisk. Cokolwiek wybierzecie trzymam za Was kciuki! Dacie radę 🙂

Już niebawem czwarty #KrokZdrowia. Nie przegapcie porady od Magdy:)